Аржентина взе реванш от Чили за загубения с дузпи финал в миналогодишното издание на Копа Америка. Жребият противопостави двата отбора в първия мач в група "D" на турнира и "гаучосите" спечелиха с 2:1.

Както се очакваше, Лионел Меси остана на пейката, тъй като все още не е напълно възстановен след удара, който получи в контролата срещу Хондурас. Така на върха на атаката започна Гонсало Игуаин, а по двата фланга нападаха Ди Мария и новото попълнение на Атлетико Мадрид Николас Гайтан.

Чилийците, водени от Хуан Антонио Пици, разчитаха в предни позиции на Алексис Санчес, Едуардо Варгас и Жан Босежур.

Първото полувреме беше сравнително равностойно с лек превес на Аржентина. Все пак аржентинците успяха да открият резултата в 51-ата минута след сериозна грешка на Чарлес Арангис.  Халфът на Байер (Леверкузен) загуби топката в средата на терена, Банега напредна и в точния момент подаде на Ди Мария, който с малко късмет успя да преодолее Клаудио Браво.

Аржентина матира съперика си само в рамките на 8 минути. В 59-ата минута Ди Мария и Банега си размениха ролите. Този път звездата на Пари Сен Жермен подаде на своя съотборник и той прати топката в близкия ъгъл на вратата за 2:0.

До края аржентинците играха по-предпазливо и не позволиха на съперника да създаде сериозно положение. Все пак в последната минута от допълнителното време Чили стигна до почетен гол. Неразчетено излизане на Ромеро позволи на Фуенсалида пръв да стигне до топката и да я прати в мрежата. Веднага след изпълнението на центъра, реферът Даниел Федорчук сложи край на мача.