Аржентина спечели бронзовите медали на тазгодишното издание на Копа Америка. "Албиселесте" победиха с 2:1 Чили в доста нервен мач.

Първото попадение бе дело на Серхио Агуеро. В 12-ата минута нападателят на Манчестър Сити откри резултата след асистенция на Лионел Меси.

Снимка 432729

Малко по-късно една от звездите на Чили - Алексис Санчес, се контузи и трябваше да бъде заменен от Жуниор Фернандес.

Само десет минути след гола на Агуеро Пауло Дибала покачи на 2:0. Аржентинците развиха страхотна своята атака - Дибала беше изведен отляво и успя да реализира от малък ъгъл.

Снимка 432722

В 37-ата минута двата отбора останаха с човек по-малко на терена. Голямата звезда на "гаучосите" Лионел Меси и Гари Медел се сдърпаха, след като десетката на Барса изблъска леко в гръб чилиеца. Той от своя страна излезе от очертанията на терена и продължи да блъска съперника си, което доведе до хаос на терена. Съдията показа червени картони и на двамата.

Снимка 432728

Хора от двата щаба и лично селекционерът на Аржентина Лионел Скалони влязоха на игрището и започнаха да успокояват играчите. След консултация с ВАР червените картони бяха потвърдени, а мачът след това доста загрубя. След края на полувремето аржентинците наобиколиха съдията Марио Алберто Диас де Вивар да му искат обяснения.

Снимка 432726

През втората част отново системата за видеонаблюдение трябваше да се намесва. След като се консултира с нея, главният съдия даде дузпа за Чили, която беше хладнокръвно реализирана от Артуро Видал. Чилииците имаха още няколко положения за гол, с който щяха да вкарат мача в продължения, но не успяха да се възползват от шансовете си.

Снимка 432723

Аржентина: Армани, Фойт, Таглияфико, Отаменди, Песея, Паредес, Де Паул, Ло Селсо, Агуеро, Дибала, Меси.

Чили: Ариас, Исла, Диас, Медел, Хара, Бусажур, Пулгар, Арангис, Видал, Санчес, Варгас.