Отборите на Аржентина и САЩ завършиха при резултат 4:1 двубоя си от първия етап на група “С” на Копа Америка.

Американският тим откри резултата в 9-ата минута от дузпа. Нападателят Еди Джонсън се откъсна в наказателното поле на южноамериканците и Габриел Милито извърши нарушение. Карлос Чанда посочи точката за изпълнение на дузпа, а потърпевшия реализира. Много бързо след това Аржентина възстанови равенството.

След изпълнение на пряк-свободен удар от Хуан Роман Рикелме и разбъркване в наказателното поле, Ернан Креспо се оказа най-съобразителен и изравни.

До края на първата част аржентинците продължиха да водят играта, но американците се бяха групирали добре в дефанзивен план и не допуснаха нови голове във вратата си.

През втората част Аржентина зве това, за което излезе на терена. В 64-ата минута Ернан Креспо вкара за 2:1, след асистенция на Лионел Меси.

Влезлият като резерва Пабло Аймар реализира третото попадение във вратата на младия тим на "Янките" в 78-ата минута на срещата, с което всичко си дойде на мястото.

Няколкото статични положение за САЩ не помогнаха на отбора да стигне поне за равенство или втори гол.

В 85-ата минута Карлос Тевес, който също влезе като смяна направи 4:1, след като беше изведен технично зад гърба на защитата, а засадата бе покрита от Джей Демерит и преодоля вратаря Кейси Келър, с което фиксира крайния резултат - 4:1 за Аржентина.