Аржентина разби Боливия с 4:1 в мач на Копа Америка. Два гола за успеха вкара Лионел Меси, а по един добавиха Папу Гомес и Лаутаро Мартинес.

С победата Аржентина завърши на първо място в потока с 10 точки, а Боливия отпадна, след като не спечели нито една.

За Меси двубоят срещу Боливия беше под номер 148 и така той изпревари Хавиер Масчерано по брой мачове с екипа на "албиселесте".

Аржентина поведе в 6-ата минута, когато се разписа Папу Гомес след асистенция на Меси. В 33-ата минута Ла Пулга вкара за 2:0 от дузпа. Девет минути след това отново Меси бе точен за 3:0.

Боловия намали своя пасив на 1:3 с гол на Сааведра в 60-ата минута. Лаутаро Мартинес оформи крайния резултат в двубоя с гол в 65-ата минута.

В другия мач от групата Уругвай надви Парагвай с 1:0 и също се класира за четвъртфиналите. Единственото попадение в мача беше дело на Единсон Кавани.

Аржентина отново поведе колоната в група "А"