90+3′
Турнир: Световна клубна купа Стадион: Зрители:
90+3′

Край на този вълнуващ двубой. Пачука за първи път се класира на трето място на световната клубна купа.

90+1′

Макхут стреля високо в аут след технично подаване на Ромариньо.

90′

Феновете на Гремио се забавляват. Играчите на терена чакат съдията да покаже пътя към съблекалните.

Три минути добавено време.

86′

Франсиско Антонио сменя Джонатан Уретиватиска.

85′

Пабло Лопес сменя Хорхе Ернандес.

84′

ГОООЛ! Анхело Сагал стреля по земя с левия крак. Топката влезе неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Ел Сенаани.

83′

Дузпа за Пачука. Ерик Санчес беше съборен от Салим Рашид.

82′

Мексиканците разиграват топката. Играчите на Ал-Джазира вече загубиха вяра.

79′

ГОООЛ! Роберто де ла Роса беше изведен сам от Ерик Санчес. Младокът хладнокръвно разстреля Ал Сенани и мачът приключи.

77′

Комична ситуация. Сегал стреля отблизо, но топката се удари в крака на негов съотборник и излезе в аут.

77′

Франко Хара излиза. 17-годишният Роберто Ла Роса  влиза на негово място.

76′

Макут можеше да остане сам срещу вратаря. Омар Гонзалес блокира нападателя на домакините.

75′

Хара стреля силно с левия крак. Топката прелетя над гредата.

71′

Египтянинът Рамадан бързо получи жълт картон.

67′

Рамадан сменя Якум Ал Хосани. Закономерна смяна. Ал Хосани не показа, че заслужава да играе в такъв авторитетен двубой.

65′

Опасен фаул за домакините. Голмайсторът на домакините преди това беше изритан в наказателното поле, но нямаше съдийски сигнал.

63′

Блестящо спасяване на Ал Сенани. Агире стреля фалцово от границата на наказателното поле.
Мексиканците имаха три възможности да приключат с интригата в мача.

60′

ГОООЛ! Франко Хара получи топката пред вратаря на домакините и стреля неспасяемо по земя. Сагал спринтира отляво и с перфектно докосване подаде успоредно на вратата.

57′

ГОООЛ! Халфан Ал Шамси от дясно пред малкото поле стреля неспасяемо. Преди това вратарят и защитник на Пачука от голлинията спасиха удар от близо.
Ал-Джазира отвръща на удара.

56′

Ал-Джазира стигна до корнер отляво на атаката.
Изпълнението беше късо и доведе до нов ъглов удар.
Мексиканците се справиха с центрирането.

54′

Ерик Санчес стреля в аут от удобна позиция, след като гостите отнеха топката с преса.

52′

Домакините вече разиграват дълго, но са пресирани и не могат да тръгнат напред.

51′

Разправия в центъра на терена. Съдията даде два жълти картона.

Франко Хара беше декориран за мексиканците.

51′

Фарес Джума получи картон за разправия.

48′

Ромариньо падна за дузпа след грешка на защитата на Пачука. Съдията се отказа от видеоповторение.

47′

Хара беше изведен отляво, но не можа да си поведе топката и опасността беше ликвидирана.

46′

Салим Али заменя Мохамед Ал Атас.

45′

Предстои интересно второ полувреме.

45+1′

Преимущество за Пачука и закономерно 1-0.
Мачът досега няма с какво да се запомни.

45′

Постепенна атака на домакините. Това се случва за първи път от началото на мача.

41′

Пропуск! Анхело Сагал стреля отблизо с глава в аут. Вратарят не можеше да се намеси. Мексиканският треньор не вярва на очите си.

38′

ГООООЛ! Страхотно индивидуално изпълнение на Джонатан Уреватиска. Той беше изведен през центъра, остана сам и хладнокръвно стреля по земя в левия ъгъл на вратата на безпомощния Ал-Сенааани.

32′

Грешка на играч на Пачука. Нападател на домакините излезе в изгодна позиция, но Омар Гонсалес успя да се намеси решително.

30′

Мубарак Бусуфа е декориран в жълто.

27′

Остро центриране отляво на нападението на Пачука. Вратарят трябваше да се разтегне и да избии напред.

25′

Играчите на Ал-Джазира се чувстват по-комфортно наредени отзад. Те имат изключителна ефективност при ударите си във вратата на съперника си.

23′

Франко Хара беше намерен непокрит до малкото поле. Ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

17′

Удар с глава на Мурило. Топката мина покрай дясната греда на вратата на Ал-Джазира.

16′

Халфан Саид направи груб фаул в половината на домакините от Ал-Джазира.

11′

Санчес стреля отляво в полето. Топката мина покрай близката греда. Първо положение в мача.

7′

Двата отбора все още се разучават и опипват почвата. Залогът за победата е много голям - трето място в света.

1′
Салим Али Роберто де ла Роза

Мениджърът на Ал-Джазира Хенк тен Кате е сигурен, че неговите играчи ще преодолеят умората и ще спечелят забележителното трето място на турнира за Световната клубна купа.

Шампионът на ОАЕ досега нямаше участие в надпреварата, а сега ще изиграе четвъртия си мач срещу най-добрия отбор в Северна и Централна Америка мексиканския Пачука.

Досега отборът от Залива победи деветкратния участник Оуклънд Сити от Нова Зеландия и азиатския първенец Урава Ред Даймъндс от Япония. В сряда Ал-Джазира беше на прага на сензация срещу Реал (Мадрид), като дори дръзна да поведе в резултата.

Мексиканският Пачука е фаворит в мача, но ще играе след разочароващата загуба в продължението срещу бразилския Гремио.