Ал Хилал от Саудитска Арабия изненадващо победи южноамериканския шампион Фламенго с 3:2 и се класира за финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в Мароко.

Арабският тим очаква в спора за трофея победителя от другия полуфинал между европейския първенец Реал (Мадрид) и африканския шампион Ал Ахли тази вечер.

Салем Ал Даусари откри резултата от дузпа още в 4-а минута и даде аванс на Ал Хилал. Бразилският състав изравни с попадение на Педро в 20-а минута, но ситуацията стана трудна за Фламенго в осмата минута на добавеното време на първото полувреме, когато реферът изгони Жерсон с втори жълт картон за игра с ръка и даде втора дузпа за отбора от Саудитска Арабия. Ал Даусари отново бе точен и даде аванс на Ал Хилал.

С човек повече през втората част, арабите стигнаха до трети гол в 70-а минута, когато точен бе Лусиано Вието след пас на Играча на мача Ал Даусари.

В добавеното време на срещата Педро вкара втория си гол в мача, но Фламенго нямаше време за нещо повече.