Азиатският шампион Ал Хилал ще играе срещу бразилския Фламенго на полуфинал на Световното клубно първенство по футбол. Това стана възможно, след като тимът успя да изравни в края в двубой си срещу мароканския Уидад Казабланка и вкара мача в продължения, които завършиха без попадения. При дузпите тимът от Саудитска Арабия успя да се наложи с 5:3, пише БТА.

Мусаб Ал Джуваир реализира победната дузпа, след като мароканският национал Яхия Атиа-Ала препусна първия удар за африканския шампион.

Мароканският Уидад бе повел в резултата с ранно попадение след почивката на Аюб Ел Амлуд, но Ал Хилал изравни от дузпа в четвъртата минута на добавеното време, реализирана от Махомед Кано. При нарушението бе изгонен капитанът на Уидад Яхия Жабран за втори жълт картон. Ал Хилал ще играе срещу Фламенго във вторник в Танжер.

Във втория полуфинал Реал Мадрид ще се срещне с египетския Ал Ахли в сряда в Рабат. Ал Ахли заслужи тази чест, като се наложи над американския Сиатъл Саундръс с 1:0. Единственото попадение вкара Афша в 88-ата минута, когато двата отбора вече се готвеха за продълженията.