Втора поредна бърза загуба от китайка записа Антоанета Стефанова на турнира по шахмат за жени от веригата Гран при в Лопота (Грузия). След поражението си от световната шампионка в Хоу Ифан в 6-ия кръг, вчера тя отстъпи в 7-ия от сънародничката й Ю Венюн. Българката, която игра с черните фигури, допусна неточности още в дебюта и беше принудена да се предаде на 28-ия ход.

Продължава невероятното представяне на Хоу Ифан. Тя постигна поредната си победа срещу втората във временното класиране Нана Дзганидзе (Грузия). Световната шампионка, която игра с черните фигури, спечели на 45-ия ход. Така тя събра 6,5 точки, като има само едно реми при шест победи, и се откъсна на 1,5 точки пред Ю Венюн и Дзганидзе.

Стефанова заема осмото място с 3 т. Днес е почивен ден, а утре българката ще играе с последната във временното класиране Нафиса Муминова (Узбекистан).