Гросмайстор Антоанета Стефанова зае 9-о място в турнира по ускорен шахмат от "Спортната среща на световните интелектуални игри". Надпреварата се провежда за четвърта поредна година в китайската столица Пекин и това е четвърто участие за българката. И тази година в турнирите участват по 16 мъже и 16 жени.

Победителка в ускорения шахмат стана европейската шампионка от Пловдив 2014  Валентина Гунина (Русия), следвана от световната шампионка Хоу  Ифан (Китай) с 5.0 точки. Стефанова събра 3,5 точки.

Състезанието на блиц е от 13-и до 15-и декември. След 20-ия кръг българката е на 5-та позиция с 11,5 точки. Лидерка е световната шампионка Хоу Ифан (Китай) с 15,5  точки, следвана от Валентина Гунина (Русия) с 14 точки, Анна  Мизучук (Украйна) с 12.0 точки и Александра Костенюк (Русия) с  11,5 точки.