Руският гросмайстор Сергей Карякин направи невъзможното във финалния мач за световната купа срещу  своя сънародник Пьотър Свидлер. В четвъртата партия той изравни резултата след като изоставаше с 0:2.

Така резултатът във финалния мач е 2:2 точки след четири партии с класическа контрола и победителят ще бъде определен днес чрез тайбрек.

Партията премина с преимущество на Карякин, но Свидлер се защитаваше упорито. Все пак на 44-ия ход Карякин дочака груба грешка на противника, след която позицията стана незащитима.

Тяйбрекът ще се състои от две партии по ускорен шах (по 25 минути + 10 секунди на ход), при равенство ще има нови две партии по ускорен шах, при ново равенство ке се играят две партии по блиц (5 минути + 3 секунди на ход), и ако отново резултатът е равен ще се играе решителна блиц партия, при която при реми черните печелят.