Полузащитникът на Черно море - Васил Панайотов, говори преди реванша от втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите срещу Апоел (Беер Шева). Двата тима направиха равенство 0:0 в Ловеч, а утре, 1 август, от 20:30 часа излизат един срещу друг на "Хювефарма Арена" в Разград.

"Обстановката винаги е добра при нас и позитивна. Не сме говорили много за мача, който предстои утре. Досега бяхме концентрирани върху първенството и от вчера вече мислим по друг начин, а именно как да изиграем най-добре срещата с Апоел Беер Шева и да продължим напред.

Ролята на нас опитните е голяма, но най-вече да сплотим колектива между чужденци, по-млади и по-опитни, за да сме едно цяло. Защото нашата цел е колектива и гледаме всички да сме равнопоставени и всеки да дава максимума за отбора. Гледахме видео и всички се обединихме около мнението, че понеже беше първи мач от доста време насам за нас в Европа, бяхме по-притеснени. Но през второто полувреме показахме част от играта, която искат да виждат и старши треньорът, и нашите фенове. Надявам се утре от първата минута да покажем лицето на Черно море и да изиграем един много силен мач, а накрая да отстраним отбора на Апоел Беер Шева.

Надявам се да получим истинска и голяма подкрепа. Но това зависи и от нас, да покажем лицето, което треньорът и феновете искат. Не трябва да се предаваме до последния момент. Възстановени сме, въпреки малкото време от последния ни шампионатен мач. А и това е професията ни, нямаме право да се оплакваме и всеки трябва да е готов и да излезе победител.

Никой не мисли за това как ще се реши мачът. Всеки е фокусиран върху мача, да даде максимума от първата минута и в рамките на 90 минути да постигнем победа. Не съм по прогнозата, но искам Черно море да успее. Този колектив, отбор, който е граден доста години заслужава това нещо".