Европейската футболна централа започва разследване срещу българския Черно море (Варна), съобщи радио "Дарик". Причината е суматохата, която предизвикаха на трибуните в сектор "А" на стадион "Васил Левски", някои от привържениците на варненския клуб, по време на мача с израелския Макаби (Нетания).

Двубоят, който се игра на стадион "Васил Левски" в София, бе среща-реванш от втория квалификационен кръг в турнира за купата на УЕФА и завърши с победа на българите с 2:0, като първия мач в Израел бе приключил при 1:1.

На почивката между двете полувремена, групичка от израелци започнаха да скандират в полза на своя отбор и това предизвика отрицателна реакция сред част от феновете на "моряците". Само навременната намеса на органите на реда предотврати по-сериозни инциденти.

На този етап все още не е ясно кога ще приключи разследването на евроцентралата и с какъв резултат. В четвъртък, Черно море приема германския Щутгарт, отново на "Васил Левски" в София, в мач от първия редовен кръг за купата на УЕФА.

Междувременно стана ясен и началния час на двубоя - 18:00 часа българско време. Двата отбора стигнаха до споразумение за този начален час заради телевизионния интерес от пряко излъчване на срещата.

Мачът ще бъде ръководен от испанска съдийска бригада, начело с Хулиян Родригес Сантяго, като помощници ще му бъдат Антонио Гаярдо и Луис Саез.