Черно море не успя да победи Славия у дома, завършвайки наравно 1:1 на стадион "Тича" във Варна. Това е втори пореден хикс за "моряците", които регистрираха същия резултат и в миналя кръг срещу Пирин.

"Белите" на Загорчич пък могат да са доволни от точката, с оглед на това, че са доста колебливи в изявите си от началото на сезона, което се видя при загубата от Берое с 1:4 в София преди седмица.

Самият двубой не предложи много футболни достойнства. На терена преобладаваха здравите единоборства и битката за всяка топка, което доведе до две принудителни смени в състава на Черно море на Цветелин Чунчуков и Витиня, който скъса ахилес и ще почива в следващите няколко месеца.

Черно море - Славия

Ще продължат ли "моряците" успешното си представяне?

Славия имаше първата възможност да отбележи гол.

Малко след 10-та минута Мба се опита да намери успоредно на вратата Ивайло Димитров, а Хасани подложи крак, но за негово щастие топката разтресе горната греда. В 25-та минута Чунчуков се строполи на земята след поредно единоборство, а малко след това бе заменен от Кузма.

В 34-та минута Черно море можеше да поведе в резултата, но Орлин Старокин останал сам срещу Георги Петков не успя да уцели вратата.

Снимка 307713

"Моряците" обаче нямаха проблем с реализирането малко преди края на първото полувреме! При центриране от корнер защитник на Славия изчисти лошо с глава, топката попадна на волето на Атанас Зехиров, който от точката на дузпата простреля опитния Георги Петков - 1:0 за Черно море!

Началото на втората част бе кошмарно за "моряците", тъй като Витиня се самоконтузи, късайки ахилес. Играта на варненци видимо се разстрои, а гостите от Славия започнаха да поглеждат все по-често към вратата на домакините.

Това даде резултат в 72-та минута на мача!

Центриране на Иван Минчев отляво в наказателното поле се размина няколко футболисти, но завърши с удар с глава на Георги Йомов, който се разписа за 1:1!

Славия можеше да стигне и до пълен обрат 5 минути преди края на редовното време, но удар на Ивайло Димитров на 6-7 метра от голлинията, бе спасен от Емил Михайлов!

В крайна сметка Черно море продължава да е непобеден от началото на шампионата с актив от 11 точки след 3 победи и 2 равенства.