Черно море победи драматично Етър с 2:1 на "Ивайло" и направи поредна крачка към историята. Варненци излязоха на пол позишън за есенен първенец. Никога досега, от създаването на А група през 1948 г., те не са зимували на върха в елита.

В последния кръг възпитаниците на Илиан Илиев приемат Славия и победа ще означава, че Черно море ще посрещне нова година като лидер. Дори и при загуба от белите, варненци могат да са есенен първенец - те имат по-добри показатели в преките мачове с ЦСКА (1:1 на "Армията") и Лудогорец (1:0 на "Тича"). Моряците имат само една загуба от началото на сезона и тя дойде от Левски.

Черно море излезе с позиция след дузпата, която беше отсъдена в ущърб на "моряците"

Ето какво се казва в нея

Варненци са константа през кампанията. Илиан Илиев изгради поеспособен отбор, като почти на всеки пост има по двама равностойни играчи. Умело ротира 11-те, а се вижда, че работата му и с националния отбор не се отразява.

Все пак Черно море трябваше да мине през иглени уши за трите точки на "Ивайло", а подобни победи често дори са наричани и шампионски.

Моряците изнесоха силно първо полувреме във Велико Търново, но така и не вкараха. Илиев бе оставил на пейката, да го лекува малко, Атанас Илиев за сметка на Исмаил Иса, който водеше атака. Варненци поведоха с гол на Влатко Дробаров в 59-ата минута, но драмата в срещата се разигра в заключителните минути. Първо гостите останаха с човек по-малко, след като Мазир Сула бе изгонен за втори жълт картон в 87-ата минута.

Етър получи правото да изпълни много дискускионна дузпа в третата минута на добавеното време на двубоя за игра с ръка на Дробаров.

Тя бе реализирана от Мартин Тошев и по този начин виолетовите изравниха. След тази ситуация съдията Ивайло Стоянов изгони Илиан Илиев от треньорската скамейка. На всички бе часно, че 4-те минути минимално допълнително време ще са повече. В 98-ата Черно море все пак стигна до победата с човек по-малко, след като Георги Ангелов и Пламен Димов допуснаха много груба грешка в наказателното поле, която позволи на Васил Панайотов да вкара в опразнената мрежа.

Така пред варненци остана още един мач - домакинство срещу Славия и историята...