Треньорът на Черно море Георги Иванов вероятно ще пусне експериментален състав при гостуването на Литекс. Гонзо все пак ще подходи с уважение към съперника от Ловеч и разчита, че част от резервите в тима му ще се представят на ниво и няма да позволят третодивизионният отбор да изхвърли пореден голям тим от надпреварата след Славия и Локо (София), пише "Меридиан мач".

Някои от титулярите на "моряците" ще бъдат съхранени заради факта, че "висят" с картони. При още едно официално предупреждение те ще пропуснат гостуването на ЦСКА в събота. Това са защитникът Михаил Венков, както и халфовете Тодор Паланков и Даниел Георгиев. Паланков дори рискува спиране на правата за две срещи, тъй като до момента е натрупал 8 жълти картона.

Очаква се Гонзо да даде почивка и на някои от хората, които са записали най-много минути от началото на сезона. Сред тях е десният бек Сукуп, капитанът Георги Илиев, който вече има нужда от по-дълго възстановяване, както и таранът Марек Кузма.

Михаил Венков: Литекс липсва на Първа лига

"Този мач ни дава добър шанс"

Така по десния фланг на защитата най-вероятно ще играе Стефан Станчев, който бе централен защитник срещу Левски. В средата на терена до героя от мача със "сините" Александър Цветков трябва да се появи юношата Николай Минков. Млад талант ще води и атаката - Валентин Йосков. Разбира се, при негативен развой за отбора му, Георги Иванов е готов да пусне и някои от лидерите си на терена, тъй като на пейката ще седнат всички, за които е предвидена почивка.

За Литекс двубоят ще се превърне и в генерална репетиция за предстоящия сблъсък с ЦСКА 1948. Мачът с "армейците" е полуфинал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и е с голям залог и заради противопоставянето на ръководствата на двата клуба.

За "оранжевите" мачът с Черно море ще бъде истински тест за класата на тима на треньора Живко Желев. Ловчанлии вече изхвърлиха от турнира Славия и Локо (Сф) и апетитът им нарасна. Основната цел пред Литекс обаче не е да продължи да прави чудеса за Купата, а да завърши на първо място в Северозападната трета лига, което ще го върне в професионалния футбол. Живко Желев ще заложи днес на най-доброто, с което разполага. Съставът трябва да бъде този от разгрома с 6:0 над Бдин през уикенда. Вероятно извън състава ще остане единствено ветеранът Георги Какалов, който не игра в последните мачове заради лека травма. Останалите атакуващи футболисти обаче са на линия, като нападението трябва да се води от Методи Костов, Атанас Курдов и Искрен Писаров.