Неделният сблъсък с Лудогорец ще е изключително специален за един футболист на Черно море. Става въпрос за Клаудиу Кешеру, който е една от най-големите легенди в историята на разградчани. Именно със "зелената" фланелка румънецът се превърна в най-резултатния чужденец в историята на българския футбол със 113 шампионатни попадения.

37-годишният ветеран прекара 6 сезона на "Хювефарма Арена" в периода 2015 - 2021 г., в които спечели 6 титли и 2 суперкупи на България и бе голмайстор №1 на първенството три пъти. В неделя обаче Кешеру ще бъде от другата страна на барикадата в ролята на съперник на Лудогорец.

Румънецът вече се е изправял два пъти срещу разградчани в кариерата си. Това се случва точно преди 10 години, когато носи екипа на румънския гранд Стяуа. Двата тима се срещат в плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. В първата среща в Букурещ нападателят е резерва и се появява на терена в 57-ата минута, а тимът му се поздравява с победа с 1:0. В реванша Кешеру е титуляр и дори вкарва гол, който обаче е отменен. В самия край Вандерсон изравнява общия резултат, а при дузпите се ражда легендарната история за спасяванията на Козмин Моци и първото влизане на Лудогорец в ШЛ.

10-години след този мач Кешеру отново ще срещне разградчани. "Важното е ние и той да имаме търпение, за да може да се включи за повече от 20-25 минути. Позитивен е, работи всеки ден. Помага за атмосферата", заяви треньорът на Черно море Илиан Илиев по адрес на румънския ветеран.