Черно море (Варна) завърши 2:2 в контролна среща с германския Енерги (Котбус), който от новия сезон ще играе в елитната Бундеслига. Пред 1200 души във Финстервалде Бойко Величков откри още в третата минута след самостоятелен пробив.

Резултатът се задържа до второто полувреме, когато бразилецът Вражел да Силва изравни след удар с глава при центриране от ъглов удар. В 63-та минута обаче Владимиров направи 2:1 от дузпа като би неспасяемо в ъгъла на вратаря Андре Томас.

Преди това обаче Величков получи втори жълт картон за забавяне на играта в доста куриозна ситуация. Той тръгна да бие дузпата, но доста дълго време си наглася топката и си изпроси второто официално предупреждение и беше пратен под душовете.

Енерги Котбус притисна останалите с 10 души варненци и се добра до изравнителното попадение едва четири минути преди края. Вражел да Силва отново беше точен с глава.