Черно море отстъпи на Добруджа с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. Единствения гол в мача реализира Денислав Станчев в 55-ата минута.

В 15-ата минута Сула пресече пас в половината на Добруджа, напредна и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Минута по-късно Сула центрира от корнер, кълбото достигна до Мартин Милушев, който опита да стреля от воле, но не можа да намери добре топката и не застраши вратата на гостите от Добрич.

Ботев (Пловдив) победи Черно море с 1:0

Ботев (Пловдив) резервира третото място след минимален успех над Черно море

Мохамед Брахими герой за домакините

В 31-вата минута Стефан Митев получи топката пред наказателното поле на Черно море и стреля опасно, но покрай далечната греда. В 35-ата минута Мартин Милушев стреля опасно от пряк свободен удар, но над напречната греда. В 37-ата Сула опита да изненада вратаря на Добруджа с изстрел от далеч, но твърде неточно. В 43-ата минута Закария Беншаа се пребори за топката пред наказателното поле на гостите и стреля от движение, но не намери очертанията на вратата.

В 55-ата минута Добруджа откри резултата. Денислав Станчев с прецизен удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Георгиев за 1:0 за гостите. В 58-ата минута Евгений Сердюк бе изведен отляво, напредна в наказателното поле, но си поведе силно топката и с шпагат се опита да изпревари вратаря на Добруджа, но я прати в аут.

В 62-рата Илиан Илиев направи 10 смени. В игра се появиха Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Матиас Курьор. Единственият, който остана на терена от първата единадесеторка бе Мартин Дичев.

Черно море заяви стадиона на Лудогорец за мачове в Европа

Варненци могат да стигнат до евротурнирите, ако завършат трети в първата шестица

В 82-рата минута Родриго Вилела бе изведен отдясно, върна топката към Курьор, който стреля, но отново топката не намери целта. В 86-ата минута Вилела бе намерен пред наказателното поле, обърна се и стреля, но право в ръцете на вратаря.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Виктор Попов, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Калин Георгиев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Мазир Сула, Закария Беншаа.

Второ полувреме: Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Сами Ел Анаби, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов, Матиас Курьор.