След загубата с 0:1 от Сампдория в първата среща от третия кръг на турнира "Интертото" от щаба на Черно море разкриха, че ще подадат жалба срещу съдийството.

Според варненци норвежкият рефер Браге Сандмоен не е предоставил равни условия за игра и за двата тима, накъсвайки постоянно играта. Това принудило "моряците" да се обърнат до УЕФА, въпреки че подаването на жалба в евроцентралата ще струва на варненци 1000 франка.

Мачът можеше да завърши 3:0 служебно за италианците. Срещата бе прекъсвана два пъти заради феновете на Черно море. Още преди началния съдийски сигнал ентусиазираните ултраси се сбиха с няколко други запалянковци, които явно не бяха за Черно море.

Началото на мача се забави с 4 минути, защото игрището бе обсипано с бели ленти, които изхвърчаха от агитката. После при фаул срещу Джоров в наказателното поле на Самп феновете поискаха дузпа и след като съдията не я даде, към игрището полетяха 4-5 седалки от трибуните.

Делегатът от Малта привика съдиите и след 3-минутна консултация бе решено срещата да продължи, но при следващ подобен инцидент да бъде прекратена. Дикторът съобщи това на феновете и те мирясаха.

Сигурно е обаче, че клубът ще бъде сериозно глобен от УЕФА за изцепките на запалянковците. Уникални в мача бяха и трите прекъсвания, за да пият футболистите вода при 36-градусовата жега - два пъти през първото полувреме и веднъж през второто.