Черно море постигна втора победа в контролите. "Моряците" се наложиха над Добруджа с 1:0 на стадиона в Албена. Единственият гол в мача реализира Илиан Илиев-младши в 71-авата минута.

През първата част липсваха чистите голови положения. В 12-ата минута Илиан Илиев намери Денислав Ангелов вляво по крилото, той напредна и стреля по диагонала, но покрай гредата. Варненци владеха инициативата и създаваха всичко по-интересно през първата част, но футболистите на Илиан Илиев не успяват да завършат по най-добрия начин своите атаки. В 20-ата минута Добруджа удари греда след корнер.

Черно море с рекорд по приходи от трансфери

В касата на "моряците" са влезли около 5 милиона лева

В 31-вата минута Стефан Митев от състава на Добруджа стреля опасно след центриране от корнер, но покрай вратата. В 33-ата минута Стефан Велев сложи топката на главата на Илиан Илиев от корнер, а младият халф на Черно море много опасно я насочи към далечния ъгъл, но кълбото мина над напречната греда.

В 47-ата минута Цветелин Радев от Добруджа получи директен червен картон заради реплика към съдията. На неговото място влезе Симеон Митев.

В 71-вата минута Черно море откри резултата. Илиан Илиев изпълни много технично пряксвободен удар, отсъден за нарушение на Денис Ангелов. Халфът на "моряците" стреля хитро под стената за 1:0. 75-ата минута Мартин Дичев мощно проби отляво, мина през бранител и върна топката към точката на дузпата, където Емил Янчев стреля. Стражът на Добруджа изби, кълбото попадна в Денис Ангелов, който стреля, но в тялото на вратаря. Веднага след това Мартин Милушев отправи опасен удар, но вратарят спаси. В 77-ата минута последваха две добри атаки за Черно море завършили с удари на Илиан Илиев и Денислав Ангелов, но отново стражът на добричлии спаси. В 78-ата Павел Георгиев центрира отдясно, а Денислав Ангелов с летящ плонж засече топката с глава, но вратарят пак бе на мястото си и успя да избие.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Илиан Илиев, Денислав Ангелов, Файсел Касми, Исмаил Иса

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Виктор Попов (79-Златин Станков), Емил Янчев, Стефан Велев (70-Росен Стефанов), Павел Георгиев, Файсел Касми (70-Мартин Милушев), Васил Панайотов, Илиан Илиев (79-Николай Златев), Денислав Ангелов.