Черно море записа престижно 0:0 с Артмедия в първата си контрола от подготвителния лагер в Анталия. "Моряците" изпуснаха да победят, участника от миналия сезон в Шампионската лига.

Възпитаниците на Ясен Петров първи можеха да открият резултата, но ударът на Манолов в 9-ата минута бе избит с мъка от вратаря Каменар. Отново Манолов можеше да се разпише, но в 24-ата минута нападателят стреля неточно.

Малко по-късно и словаците изпуснаха чисто положение. Козак центрира в наказателното поле, топката попадна във Фодрек, който от 3 метра пропусна. През втората част Ясен Петров направи редица смени, в резултат на което Моке разнообрази атаките на варненци.

Играчите на Артмедия обаче на два пъти успяха да блокират ударите на котдивоареца. Андонов също не успя да се разпише от удобни положение в 82-ата и 84-ата минути. В 85-ата Джоров бе съборен в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа за българите.

Следващата контрола на варненци е на 14 февруари срещу Локомотив (Москва).

ЧЕРНО МОРЕ - АРТМЕДИЯ 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: Колев, Александров, Милошевич, Жеков, П. Костадинов, Джоров, Томаш, Мирчев, Ст. Стоянов, Манолов, Да Силва (Линков, Бачев, Андонов, Вл. Костадинов, Вачев, Моке, Георгиев, Владимиров)

АРТМЕДИЯ: Каменар, Деднар, Гуеде, Харенаар, Ткхър, Оравец, Буриян, Козак, Страка, Фодрек, Бурак

Стадион: Кая Белек - 30 зрители
Жълти картони: Томаш, Бачев, Владимиров (Ч); Страка (А)

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!