Черно море победи в контрола лидера в румънското първенство - Фарул (Констанца), с 3:1. Проверката се игра в базата на румънския отбор в Овидиу, съобщава официалният сайт на варненския тим. За Черно море на два пъти се разписа Закария Беншаа, а третия гол реализира Матиас Курьор.

Първата сериозна възможност за Черно море бе в 6-та минута, когато Алекс Фернандес стреля от около 20 метра, но топката премина встрани от вратата. В 20-та минута Велислав Василев проби отдясно, пусна към Мазир Сула, който финтира бранител и от дъгата на наказателното поле стреля, но топката премина над вратата на домакините. В 30-та минута Велислав Василев опита удар от дистанция, топката се отби в бранител и топна между вратаря и Алекс Фернандес. Играчът на Черно море успя да изпревари стража на домакините, но стреля над вратата. В последната минута на първата част "моряците" откриха резултата. След центриране на Велислав Василев от корнер, топката попадна у Закария Беншаа, който отблизо реализира за 1:0.

Домакините започнаха второто полувреме по-агресивно и създадоха няколко добри атаки, които завършиха с неточни удари към вратата на Георги Георгиев. В 60-та минута Карло Каспар бе изведен сам срещу Георги Георгиев и опита да финтира стража на Черно море, но си затвори ъгъла на вратата и стреля в страничната греда. В 67-та минута Мазир Сула намери в наказателното поле Закария Беншаа, който от добра позиция вкара втори гол за Черно море. В 78-та минута Матиас Курьор бе изведен на добра позиция и реализира за 3:0. Малко след гола в игра се появи бразилецът Карлос Жатоба, който кара проби при "моряците". В последната минута на даденото от рефера продължение домакините оформиха от дузпа крайния резултат - 3:1.