Черно море победи втородивизионния Созопол в петата си контрола от зимната подготовка, играна на стадион "Младост" във Варна. "Моряците" се наложиха с 1:0, като единствения гол в срещата реализира Росен Стефанов през първото полувреме.

До 10-ата минута двата тима си размениха по една опасност. В 4-ата минута Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и отправи добър удар, но Георги Георгиев спаси. Малко след това капитанът на "моряците" Даниел Димов засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

В 16-ата минута Черно море откри резултата. След центриране в наказателното поле Мишаел Алвес стреля с глава, но стражът на гостите изби. Топката попадна в Росен Стефанов, който от близо за малко да скъса мрежата за 1:0.

Бивш ас на Черно море подписа с Голдън Лайън

Матиас Курьор бе представен като ново попълнение на тима от Мартиника

В 29-ата минута Мишаел Алвес получи вляво, премина през целия фланг, финтира бранител и потърси пас към Марин Петков, който обаче бе изпреварен от защитник и топката му бе избита. В 37-ата минута Ангел Ангелов стреля опасно от дистанция, но над гредата. Малко след това Лъчезар Йорданов от малък ъгъл опита да изненада вратаря на Созопол, но пак прати топката над вратата.

В 46-ата минута Марин Петков пропусна да вкара от чиста позиция, след като получи топката около точката на дузпата, но точно преди да нанесе удар, топката му отскочи и я прати в аут. В 57-ата минута Мартин Дичев стреля, вратарят изби, топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля, но над вратата. В 60-ата минута Наско Янков влезе на мястото на Даниел Димов.

В 80-ата минута Толга Мюрвет и Стефан Димов влязоха на местата на Лъчезар Йорданов и Калин Георгиев.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Даниел Димов, Стефан Велев, Мартин Дичев, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Лъчезар Йорданов, Марин Петков.