Черно море победи с 5:0 Марица Пловдив във втората си лятна контрола от предсезонната подготовка. Точни за "моряците" бяха Жоржиньо на два пъти, Васил Панайотов, Родриго и Аристот Ндонгала.

Илиан Илиев започна на вратата с каращия пробен период 27-годишен швейцарец Миодраг Митрович, пред него в центъра на отбраната си партнират Мирослав Енчев и Делмиро. На левия бек е Абдалах Имамо, а отдясно Виктор Попов. В средата на терена Патрик Андраде и Емил Янчев, а пред тях Дани Кики. По крилата оперират Мартин Костадинов и Велислав Василев, а изтеглен напред Жоржиньо.

Черно море откри резултата в 5-ата минута, а точен беше Жоржиньо, изведен на добра позиция от Велислав Василев.

Десет минути по-късно централният нападател на "моряците" имаше възможност отново да се разпише, но този път стреля в аут.

В 22-ата минута Черно море направи страхотна атака по лявото крило, започната от Мартин Костадинов, който намери Абдалах Имамо. Новото попълнение на "моряците" с прецизен пас изведе Жоржиньо, който обаче изпрати топката на сантиметри от страничната греда.

Минута по-късно футболист на Марица стреля опасно, но топката премина над вратата.

В ответната атака Велислав Василев отправи удар, но стражът на пловдивчани спаси. Последва нов изстрел на Дани Кики, но топката срещна тялото на бранител.

В 29-ата минута Черно море покачи резултата на 2:0. Отново Жоржиньо бе намерен в наказателното поле, финтира бранител и със силен изстрел фронтално срещу вратата изпрати топката в мрежата.

В 42-рата минута топката попадна във вратата, пазена от Миодраг Митрович, но попадение за Марица не беше зачетено, поради засада.

В самия край на първата част Патрик Андраде стреля опасно от около 30 метра, но топката срещна страничната греда.

През втората част Илиан Илиев пусна нови 11 футболисти. В игра се появиха Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Йордан Радев, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Аристот Ндонгала, Илиан Илиев, Родриго.

В 58-ата минута Стефан Станчев проби отляво, върна токпата към точката на дузпата, където Васил Панайотов засече с хубав премерен удар по земя за 3:0.

В 65-ата минута добър пробив на Ндонгала завърши с центриране в наказателното поле, където Лъчезар Йорданов се размина с топката.

Пет минути по-късно Петър Вуцов подаде към Ндонгала , който от близка дистанция стреля над вратата.

В 83-ата минута Илиан Илиев изведе с прецизен пас Родриго, който се разписа за 4:0.

Четири минути по-късно Аристот Ндонгала получи топката на границата на наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и стреля технично за 5:0.

Малко след това Панайотов пропусна от добра позиция. Мартин Дичев проби отляво, намери Ндонгала, който върна за Панайотов, но халфът стреля над гредата.

В 90-ата минута Стефан Станчев нацели гредата от фаул, отсъден за нарушение срещу Ндонгала

В контролата с Марица не взеха участие Мартин Минчев, Исмаил Иса, Кардозо и Иван Дичевски.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Мирослав Енчев, Делмиро, Абдалах Имамо, Виктор Попов, Патрик Андраде, Емил Янчев, Дани Кики, Мартин Костадинов, Велислав Василев, Жоржиньо