Черно море победи Созопол с 4:1 в контролна среща, играна на терена в Каблешково. Илиан Илиев откри резултата в 6-ата минута, а Исмаил Иса в 35-ата, Денислав Ангелов в 46-ата и Васил Панайотов в 80-ата донесоха успеха на "моряците". Варненци удариха и греда в 72-рата минута чрез Леандро Андраде. Единственият гол за втородивизионния тим реализира Ариф Ферадов в 43-ата минута.

Черно море започна силно срещата и още в първата минута Илиан Илиев изведе Родриго Вилела отляво, който напредна в наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 6-ата минута младият Мартин Милушев получи топката вдясно, подаде към Илиан Илиев пред наказателното поле, който с едно докосване се освободи от бранител и стреля в близкия ъгъл на вратата и реализира за 1:0.

В 15-ата минута Черно море създаде много добра атака. Мартин Милушев проби отдясно, премина през бранител и нахлу в наказателното поле, центрира прострелно успоредно на голлинията, където Илиан Илиев технично с пета опита да вкара топката в мрежата, но вратарят на Созопол успя да спаси. Веднага след това Вилела опита удар от дистанция, но над вратата.

В 30-ата минута Родриго Енрике засече с глава центриране в наказателното поле, но стреля над вратата.

В 35-ата минута Цецо Панов намери с прецизен пас Исмаил Иса в наказателното поле, който на скорост успя да излъже вратаря и да вкара за 2:0.

Ариф Ферадов намали резултата след изстрел от наказателното поле в 43-ата минута.

През второто полувреме треньорът Илиан Илиев направи 11 промени. След почивката започнаха Георги Георгиев, Стефан Велев, Росен Стефанов, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Васил Панайотов, Леандро Андраде, Георги Божилов, Денислав Ангелов. В 46-ата минута Георги Божилов изпълни бързо фаул в половината на Созопол, изведе Денислав Ангелов сам срещу вратаря, а нападателят на Черно море вкара за 3:1. В 60-ата минута Черно море създаде добра атака отдясно. Стефан Велев намери Файсел Касми, който проби мощно в наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят на Созопол спаси. 72-рата минута Леандро Андраде опита техничен изстрел от дистанция, но топката срещна страничната греда. В 80-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно, върна топката към точката на дузпата към Леандо Андраде, който пропусна за Васил Панайотов, а халфът на "моряците" с премерен изстрел реализира за 4:1. В 86-ата Касми стреля опасно от ъгъла на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Родриго Вилела, Мартин Милушев, Исмаил Иса

Второ полувреме: Георги Георгиев, Стефан Велев, Росен Стефанов, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Васил Панайотов, Леандро Андраде, Георги Божилов, Денислав Ангелов.