Черно море разби Поморие с 4:1 в последната си контрола преди подновяването на Първа лига. Попаденията за "моряците" бяха дело на Аристот Ндонгала, Георги Божилов, Жоржиньо и Петър Вуцов. За гостите се разписа Милен Танев.

Преди началото на срещата бе представен отборът на варненци за пролетния дял от първенството.

Снимка 405553

В 11-ата минута Радослав Василев се опита да прехвърли вратаря на Поморие, но топката срещна гредата. В 29-ата минута удар на нападателя с глава мина покрай гредата. През първата част "моряците" успяха да открият резултат чрез Ндонгала.

В 65-ата минута Милен Танев изравни от пряк свободен удар. В последните минути на мача Черно море успя да вкара три гола, с които си осигури успеха.

Поради засиления интерес: Черно море пуска по-рано билетите за сблъсъка с ЦСКА

Ето подробностите

В 84-ата минута Георги Божилов се разписа с удар по диагонала. Две минути по-късно Жоржиньо с глава засече центриране от корнер на Лъчезар Йорданов.

Само две минути по-късно Петър Вуцов вкара първия си гол за представителния тим на "моряците", с който оформи и крайния резултат.

Снимка 405554

Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Китанов), Пламен Димов (46-Миро Енчев), Виктор Генев (46-Стефан Станчев), Кононго (46-Виктор Попов), Цветомир Панов (83-Мартин Дичев), Патрик, Петър Витанов (60-Лъчезар Йорданов), Мартин Минчев (80-Петър Вуцов), Аристот Ндонгала (46-Мартин Костадинов), Георги Илиев (46-Жоржиньо), Радослав Василев (60-Георги Божилов).