Отборът на Черно море записа победа с 5:1 срещу Черноморец в контролна среща, играна в Балчик. Двубоят се проведе в две полувремена, като през първата част участие взеха всички налични играчи от представителния тим на "моряците", съобщава официалният сайт на Черно море.

Илиан Илиев: В българския футбол трябва да се вземат адекватни мерки спрямо коронавируса

"Дано Славия ни подаде ръка"

През втората играха талантите от школата, които ще представят академията на варненци в Елитната група до 19 години. Първият отбор отбеляза два гола през първата част след попадения на новото попълнение Стефан Велев, който се разписа с глава в 6-ата минута след асистенция на Петър Вуцов, и Илиан Илиев-младши в 15-ата минута. Футболистът засече с воле топката от границата на наказателното поле и не остави шансове на стража Павлин Евтимов.

През втората част възпитаниците на Мартин Христов U19 вкараха нови три попадения срещу направилия доста промени отбор на Бойко Каменов. Точни за младите таланти бяха Радослав Златев на два пъти в 75-та и 87-ма минути и Светослав Николов в 60-та минута. Домакините върнаха един гол в 62-та минута след разбъркване в наказателното поле.