Елитният Челно море завърши 2:2 с румънския първодивизионен Фарул (Констанца) в контролна среща, играна днес на стадион "Тича" във Варна.

Гостите откриха резултата чрез Драган Гошич още в осмата минута, но Станислав Стоянов изравни след час игра. В 80-ата минута преди края 17-годишният нападател Денис Алибек отново даде аванс на Фарул, но две минути по-късно Даниел Димов оформи крайното 2:2.

След почивката варненци нямаха шанс, като на два пъти топката срещаше гредите на вратата на съперника след удари на Георги Какалов и Стоянов.

В средата на първата част пък се контузи уругвайският краен бранител Себастиан Флорес, който получи разтежение в областта на аддукторите и беше заменен принудително.

Това е второ равенство за годината между двата тима, които през зимната подготовка направиха 4:4 в проверка в Констанца.