Черно море излезе на пето място в класирането на Първа лига, след като се наложи с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от 18-ия кръг.

"Моряците" продължиха доброто си представяне в последно време, а на другия полюс са "смърфовете", които в последните си 6 мача забравиха как се печели и значително изостават вече от Топ 6.

Черно море - Локомотив (Пловдив) 2:0, "моряците" удвоиха!

Eто как се разви срещата по минути

Черно море е с 30 точки, колкото има и Берое, който по-късно се изправя срещу Ботев (Враца), а на четвъртата позиция е Ботев (Пловдив) с 32 точки.

До голяма степен интригата на стадион "Тича" във Варна приключи след първите 45 минута, в които домакините реализираха две попадения. Още в 5-ата минута играчите на Илиан Илиев откриха резултата!

Озболт събори Жоржиньо в наказателното поле, а опитният Георги Илиев от дузпа вкара без проблем за 1:0!

Снимка 394114

Ранният гол подейства повече от добре за варненци, които заиграха с още по-голямо самочувствие и увереност. Домакините имаха контрол над събитията, докато "смърфовете" опитваха основно чрез центрирания от фланговете да затруднят Георги Китанов, но без успех.

Дани Кики можеше да удвои малко преди края на първото полувреме, но не успя да засече добре топката на метри от голлинията след подаване на Ндонгала.

Секунди по-късно обаче бившият играч на Локомотив се реваншира за пропуска си, след като с диагонален удар по земя преодоля Мартин Луков за 2:0 - резултат, при който дойде почивката!

Снимка 394115

Втората част не предложи кой знае колко моменти пред двете врати, а "моряците" можеха да стигнат до трето попадение в началото на второто полувреме. Мартин Луков обаче се намеси чудесно при удари на Виктор Генев и Пламен Димов от близка дистанция.

На другата врата се стигна само до едно положение, при което Димитър Илиев нацели страничната греда след рикошет във Виктор Генев.

В крайна сметка 2:0 за Черно море и сериозни въпросителни относно бъдещето на Бруно Акрапович на "Лаута"...