Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от зимната подготовка. "Моряците" надиграха тима на Добруджа с 6:0 на стадион "Тича" във Варна. Неофициален дебют с фланелката на варненци записа последното ново попълнение Юлиус Каспаравичус, който се появи в игра през втората част.

Черно море откри резултата в 13-ата минута. Пабло Гарсия с прецизен пас изведе Матиас Курьор зад гърба на защитата на Добруджа, и нападателят на варненци с обръщането си прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Черно море представи отбора за пролетния дял от шампионата

На терена излязоха 27 футболисти

В 21-вата минута много добро разиграване между Сула и Вилела завърши с бомбен удар на последния, но топката премина много близо до страничната греда. Малко след това Курьор можеше да реализира, но изстрелът му мина над вратата. В 28-ата минута Вилела центрира отляво, а Велислав Василев с глава стреля над напречната греда.

В 35-ата минута Матиас Курьор центрира от фаул в наказателното поле, а Живко Атанасов с глава вкара за 2:0. В 40-ата минута Велислав Василев отправи изстрел от около точката на дузпата след разбъркване, но вратарят успя да избие в корнер. Веднага след това Курьор с глава можеше да вкара трети гол, но прати топката встрани от вратата. В 44-ата минута Живко Атанасов с глава направи резултата класически след центриране на Велислав Василев. Като преди да влезе в мрежата, топката се отби в страничната греда.

В 55-ата минута Сула стреля от близо, топката срещна тялото на бранител и попадна във Вилела, който отправи удар, но отново кълбото се отби в бранител. В 60-ата минута Сула покачи на 4:0 с удар от около 25 метра. В 65-ата минута Илиан Илиев направи осем смени. В игра се появиха Павел Георгиев, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Калин Георгиев, Родриго Енрике, Мартин Милушев и Юлиус Каспаравичус, които заеха местата на Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Сула, Велислав Василев, Родриго Вилела и Матиас Курьор.

В 66-ата минута Евгений Сердюк бе фаулиран в наказателното поле и самият той реализира отсъдената дузпа за 5:0. В 85-ата минута Павел Георгиев центрира в наказателното поле, където Сердюк с глава направи резултата 6:0. В 88-ата минута изстрел на Васил Панайотов срещна напречната греда.

Курьор: Избрах Черно море със сърцето

"Бих искал да завърша кариерата си на "Тича"