Черно море победи с 2:0 Черноморец (Балчик) в контролна среща, играна на "Тича". Головете за "моряците" вкараха Мартин Минчев и Патрик Андраде от дузпа. В срещата Илиан Илиев използва 10 футболисти, излезли от школата на клуба.

В 17-ата минута Черно море поведе в резултата. Мартин Минчев получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак по земя, и след лоша намеса на стража на Черноморец, топката влезе в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута след многоходова атака, Мехди Букаси бе съборен в наказателното поле, а Патрик Андраде реализира отсъдената дузпа - 2:0.

За втората част треньорът Илиан Илиев пусна нов състав. В игра се появиха Димитър Иванов, Емил Янчев, Димитриос Хантакиас, Йордан Радев, Васил Панайотов, Петър Вуцов, Габриел Лейте, Матиас Курьор, Дани Кики и Илиан Илиев, а на терена останаха Мирослав Енчев и Иван Дюлгеров.В 60-ата минута юношата Мердин Адем замени Миро Енчев. В 70-ата минута Васил Панайотов открадна топката в половината на Черноморец, напредна и подаде на Дани Кики, който точно преди да шутира на празна врата, топката отскочи от неравност и футболистът на варненци не успя да я вкара в мрежата.

Стартовите състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Патрик Андраде, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике, Мартин Минчев, Исмаил Иса.

Черноморец: Християн Христов, Дани Георгиев, Генади Луго, Тодор Таушанов, Мирослав Начев, Николай Иванов, Станислав Желязков, Цветан Иванов, Иван Михайлов, Виктор Митев, Владислав Мирчев.

Предвидената контрола с Локомотив (Горна Оряховица) от 14:00 часа днес бе отменена.