Черно море завърши лагера си в Турция късно снощи с равенство 2:2 срещу първенеца на Унгария Дьор (Ето). "Моряците" допуснаха изравняване в самия край на двубоя, след като водеха в резултата с 2:0. И двете попадения за тима на треньора Георги Иванов-Гонзо реализира юношата на клуба Тодор Колев.

В 32-рата минута нападателят изведе своите напред с много техничен прехвърлящ удар. Само три минути по-късно отново Колев, със страхотно воле под гредата реализира за 2:0. След гола на Тошко се изсипа много силен проливен дъжд, който продължи и в началото на втората част, но въпреки това главният съдия не прекрати мача.

Унгарците намалиха в 67-ата минута чрез Никорек, а в 87-ата пак същият футболист от пряк свободен оформи крайното 2:2.

От петте проверки на турска земя, варненци отчитат три загуби, една победа и един равен. Загубите са от Кубан Краснодар (0:3), Торпедо Москва (0:3) и Баник Острава (1:2). Единственият успех на "моряците" в контролите е срещу Костулени (Молдова) с 2:0.

"Моряците" си тръгват от Алания тази сутрин, като ще пътуват до Анталия с автобус, след това ще направят вътрешен полет до Истанбул, където ще ги чака клубния рейс.

Последният спаринг на Черно море е на 23 февруари срещу Нефтохимик, когато ще е и официалното представяне на тима за пролетта.

Съставът на Черно море срещу Дьор (Ето): Георги Китанов, Сашо Александров (55 - Росен Колев), Александър Александров (65 - Георги Радев), Живко Атанасов, Себастиян Комел (46 - Детелин Димитров), Георги Илиев (Симеон Симеонов), Коста Янев (55 - Бергонси), Тошко Колев (65 - Виктор Митев), Илиян Капитанов (65 - Бекир Расим), Георги Божилов (65 - Миро Манолов) и Паломино (77 - Атанас Петров).