Черно море завърши 0:0 в контрола среща с Дунав, играна в Русе. Илиан Илиев използва паузата в първенството за спаринг, в който взеха участие футболисти, които рядко играят в мачовете от шампионата в efbet Лига и юноши от школата на клуба.

В 10-ата минута Черно море създаде първата опасност в срещата, съобщава официалният сайт на клуба. Фоде Гираси проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, а бранител на домакините в опит да изчисти с глава топката, нацели напречната греда. В 20-ата минута Фоде получи топката вляво, напредна и центрира остро в наказателното поле, където бе Велислав Василев, но точно преди да засече топката във вратата на домакините, бе изпреварен от бранител. В 24-ата минута Евгений Сердюк намери Фоде, който стреля от добра позиция, но покрай гредата.

В 30-ата минута много добро разиграване между Марти Милушев и Евгений Сердюк, като след двойно подаване, Милушев изведе украинеца сам срещу вратаря, но топката му дойде малко дълга и стражът успя да изпревари нападателя на варненци. В 33-ата минута Дунав създаде добра контраатака, завършила с центриране и удар с глава, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

В 41-вата минута Евгений Сердюк опита изстрел от границата на наказателното поле, но над вратата. Веднага след това Мартин Милушев центрира в наказателното поле, но Велислав Василев се размина с топката в малкия пенал.

В 48-ата минута главният рефер отсъди дузпа за Черно море за нарушение срещу Велислав Василев. Фоде Гираси застана зад бялата точка и не успя да реализира. В 56-ата минута Дунав създаде две последователни опасности пред вратата на Иван Дюлгеров, но бранителите се справиха. В 82-рата минута след центриране в наказателното поле на Черно море, Иван Дюлгеров боксира топката, но тя срещна тялото на футболист на Дунав и мина близо до страничната греда. В 90-ата минута след центриране от корнер Даниел Димов от съвсем близо стреля с глава, но встрани от вратата.

Стартов състав: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Росен Стефанов, Петър Иванов (79-Наско Янков), Само Ел Анаби, Павел Георгиев, Калин Георгиев, Фоде Гираси (59-Зе Гомеш), Велислав Василев (72-Денислав Славов), Мартин Милушев, Евгений Сердюк (61-Николай Златев).

Резерви: Галин Григоров, Зе Гомеш, Николай Златев, Наско Янков, Денислав Славов