"Господ ли? Ами той сигурно има доста високо мнение за мен, тъй като ми е дал повече от достатъчно. Сигурно ме смята за голям човек".

Специални думи на един още по-специален (до преди няколко седмици) футболен мениджър - Жозе Моуриньо.

Човекът, чието его винаги удряше тавана на човешките възможности. Това беше чарът му, но в това се корени и голяма част от неговия провал. Жозе се бе зарекъл никога да не се връща на Моста, защото това може да е неговият окончателен край в треньорската професия и да доведе до огромно разочарование.

Е, видял е явно напред в бъдещето, защото точно това се случи.

Лошото е друго - че постът, който му се струваше 100% сигурен след Челси изглежда ще му се изплъзне.

Ясно е, че Моуриньо харесва Манчестър Юнайтед повече, отколкото клубът одобрява него самия. Още повече сега. Хрумвало ли му е на Жозе въобще, че няма друг голям европейски гранд, който да е вариант за продължаване на кариерата му, ако опцията "Юнайтед" отпадне?

Къде другаде би паснал Специалния след провала?

Жозе вече изгори толкова мениджърски мостове, преминавайки като тайфун през футбола, че може да се окаже в треньорската Ничия земя.

Нима той ще се завърне в обезцененото като интерес португалско първенство, "спасявайки" за пореден път своя любим Порто?

В Реал ситуацията е ясна, предвид мотивиращия всички в Мадрид само с поглед нов треньор, а в Байерн Анчелоти вече бе спазарен.

Нима ПСЖ ще премахне автентичния, изградил истински колектив от група ярки индивидуалности Лоран Блан, за да постави уволнения от Челси португалец?

Или пък пренебрегната от Моуриньо Италия ще задържи кариерата му над повърхността? Малко вероятно, още повече, след като бившият треньор на Интер заяви, че страната не го харесва, защото и той не я харесва, при потеглянето си от Милано...

Всички знаят къде иска да продължи Моуриньо. За съжаление обаче на "Олд Трафорд" изглежда свикнаха с провалите на Ван Гаал и биха му дали толкова време, колкото поиска. Щом не беше уволнен след като каза, че Юнайтед може да не спечели титлата още "поне няколко години", значи би следвало да заключим, че холандецът твърдо остана в Манчестър.

В момента едва ли Жозе е самотен, въпреки липсата на работа, защото така или иначе той харесва най-много своята собствена компания.

Но след творческата му почивка животът ще трябва да продължи.

Къде? Това е въпросът!