Челси очаквано се класира за третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Лондончани надделяха над госта си Бристол Роувърс с 3:2.

Над всички за победителите беше Миши Батшуай, който се отчете с два гола на сметката си.

Челси не хвърли в битка обичайните си титуляри в сблъсъка.

Антонио Конте даде възможност на голяма част от резервните си футболисти, както и дори на състезатели от школата на клуба в сблъсъка, тъй като е наясно с параметрите на безкрайния сезон на Острова.

След 29 неубедителни минути за домакините, те решиха всичко в мача в рамките на само две минути - до 31-ата.

В тях те реализираха две попадения.

Батшуай даде предимство на столичани, а малко след подновяването на играта и Моузес бе точен за 2:0.

Хартли се опита да върне интригата в сблъсъка с гол в 35-ата минута, но Батшуай възстанови преднината на състава си от две попадения малко преди края на първата част.

През второто полувреме резултатът беше променен в 48-ата минута, когато Харисън вкара дузпа за гостите.

Въпреки това, съвсем очаквано, Челси продължава в следващата фаза от надпреварата след краен успех с 3:2.