Добри новини получи мениджърът на Челси Роберто ди Матео ден преди реванша срещу Бенфика от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

Дидие Дрогба, Давид Луис и Раул Мейрелеш бяха под въпрос за двубоя, но по всичко личи, че ще бъдат на разположение на Ди Матео.

Луис не успя да завърши двубоя срещу Астън Вила през уикенда изобщо не взеха участие в този мач.

Въпреки победата с 1:0 в първия мач на португалска земя, италианският наставник предупреди своите футболисти, че всякакво отпускане може да се окаже пагубно.

"Ситуацията е много опасна. Изиграхме едно полувреме и резултатът е 1:0 за нас. Преднина от един гол обаче практически не означава нищо", настоя Ди Матео.

"Нищо не сме свършили все още. Играчите знаят това и ще подходят със същото настроение и мотивация, както срещу Наполи", обеща мениджърът, който припомни, че Бенфика е реализирал поне едно попадение при всичките си двубои далеч от дома в Европа през този сезон.