Саутхемптън загуби от Челси в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Сейнт Мерис" завърши при резултат 2:3.

Домакините водеха с 2:0 до 70-ата минута на мача, но позволиха пълен обрат за само 8 минути и изпуснаха победата.

Тадич и Беднарек бяха точни за "светците", но с гол на Азар и два на Жиру, столичани се добраха до крайния успех.

Саутхемптън разполага с едва една победа в последните си 20 двубоя от шампионата, като ситуацията не изглежда никак добра за състава. Футболистите на Марк Хюз остават в зоната на изпадащите, на 3 точки от 17-ия, а освен това имат и трудна програма.

През първата част бе отбелязан само един гол, като той бе в полза на домакините. Негов автор стана Тадич, разписал се след 21 минути игра. Челси не се представи на ниво в откриващата част от двубоя, като бе ясно, че ще има нужда от корекции в състава на почивката.

Снимка 350731

След нея Беднарек увеличи аванса на домакините, пред невярващия поглед на Антонио Конте. Мениджърът на "сините" обаче извърши две решителни промени в тима си, една от които бе смяната на Мората с Жиру.

Снимка 350728

Френският нападател се отблагодари на треньора с два гола - в 70-ата и 78-ата минута от срещата, а в 75-ата и Азар прати топката в мрежата на съперника.

Така само в рамките на 8 минути обратът стана факт, а Челси се поздрави с важен успех, който може да се окаже определящ в борбата за позиция в Топ 4, а съответно и в следващото издание на Шампионската лига.

Снимка 350727

Челси играе доста успешно в последните години на "Сейнт Мерис", където има 7 победи и само една загуба в 10 гостувания на новия стадион на съперника.

Саутхемптън няма победа срещу отбор от Топ 6 вече в 23 поредни двубоя от началото на сезон 2016-17.

След записаната загуба пък, Марк Хюз вече е едва вторият мениджър в историята на Лигата, който губи 3 мача от един и същи съперник в един сезон, след като вече отстъпи на два пъти пред лондончани със Стоук.

Само след седмица двата тима ще се срещнат и в сблъсък от полуфиналите на ФА Къп.