Капитанът на Челси Джон Тери ще пропусне дербито с Ливърпул този петък, след като получи контузия по време на равенството със Суонзи миналия уикенд.

"Сините" приемат своя съперник на "Стамфорд Бридж" в първия мач от 5-ия кръг на Висшата лига, който ще се играе в петък от 22:00 часа българско време. Те обаче ще бъдат без един от основните си футболисти, който пострада при сблъсък с Лирой Фер в последните минути на двубоя със Суонзи.

Направените изследвания са показали, че 35-годишният Тери е разтегнал връзки на глезена и ще има нужда от около 10 дни почивка.

"Изключително разочарован съм, че пропускам мача с Ливърпул, но ще дам всичко от себе си, за да се върна на терена възможно най-бързо", сподели Тери в Инстаграм.

Травмата на бранителя ще го извади и от мача с Лестър за Купата на лигата на 20 септември, но той може да е на линия за лондонското дерби с Арсенал на 24-ти.