Отборът на Мидълзбро победи с 1:0 Челси в първи полуфинален сблъсък от турнира "Карабао Къп" (Купа на лигата) в Англия.

В герой за водения от Майкъл Карик тим на Боро се превърна Хейдън Хакни, който вкара единственото попадение в 37-ата минута.

Мидълзбро, който се представя доста неубедително в Чемпиъншип, като заема едва 12-ата позиция, изигра силен мач, като упражни натиск още от първата минута.

Двата тима си размениха по няколко пропуска преди да се стигне до 37-ата минута. Тогава перфектна атака на Боро завърши с гол. Даниел Барласер намери с дълъг диагонален пас Айзея Джоунс, който надбяга Колуил и центрира по тревата, а Хакни стигна пръв до топката и я прати в мрежата за 1:0.

Челси потърси промяната, но въпреки упражнения натиск в началото на второто полувреме не я постигна.

Пет минути преди края на редовното време лондончани имаха шанс да изравнят, но Конър Галахър пропусна.

Минималната победа на Мидълзбро оставя почти всичко за решаване в този сблъсък за реванша на "Стамфорд Бридж" на 23 януари.