Мениджърът на Челси Маурицио Сари отчете, че отборът му е загубил прекалено много мачове като гост. Италианският специалист даде пресконференция преди важната визита на Манчестър Юнайтед в неделя.

Трябва да направим стъпка напред, защото във втората част от сезона загубихме прекалено много мачове като гост.

Така че трябва да се подобрим. Трябва да се изправим срещу трудностите. Трябва да сме способни да останем в мача в 10-те минути на трудност. На няколко пъти през втората част от сезона загубихме загубихме двубои за 10 минути. В последните два мача имахме проблеми в защитната фаза.

Срещу Славия (Прага) допуснахме два гола от удари от 20-25 метра, така че и халфовете имат вина. Трябва да се защитаваме с повече интезитет и агресия. Целият тим трябва да се подобри в защита.

Мачът е ясен. В този момент това е много важен мач. Може би по важен за нашата цел. Разбира се, че ще се опитаме да победим, но не трябва да губим. И за двата отбора ще е труден двубой. Трябва да играем срещу опоненти, които са с много високо ниво на мотивация след дербито на Манчестър.

Но ние също трябва да вземем точки. Налага се да се борим и да се опитаме по всякакъв начин", заяви Сари.