Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:0 като гост, а успехът прати "червените дяволи" на 1/4-финал за ФА Къп. Футболистите на Оле Гунар Солскяер пък се върнаха към победния път, след като миналата седмица допуснаха поражение с 0:2 у дома от ПСЖ в Шампионска лига.

Челси за пореден път в последно време показа безидейна игра, а головите положения пред вратата на резервата на Юнайтед Серхио Ромеро бяха кът.

Челси - Манчестър Юнайтед 0:2, Погба удвоява!

Сблъсъкът на "Стамфорд Бридж" стартира в 21:30 часа

Още в първите минути играчите на Манчестър показаха, че са забравили несполуките от сблъсъка с ПСЖ, а във 2-ата минута Лукаку центрира остро от фланга към Рашфорд, но Давид Луис протегна крака си и изби топката в корнер.

Челси все пак отговори с удар на Луис от фаул, при който Ромеро изби топката в краката на Педро, но испанецът също не успя да го преодолее при добавката.

Юнайтед нанесе първия удар след малко повече от половин час!

Снимка 407288

Многоходова атака завърши с чудесно центриране на Пол Погба към връхлитащия от задна позиция Андер Ерера, който с глава не остави шансове на Кепа - 1:0!

Малко след това Педро Родригес опита с удар от десния фланг да прехвърли Ромеро, но аржентинецът внимаваше и изби в корнер.

Юнайтед изригна за втори път секунди преди почивката!

Погба организира добра атака, започнала от центъра, пусна към Рашфорд на дясното крило, а младият талант на "червените дяволи" му върна топката с центриране пред вратарското поле, за да може французинът с глава да покачи на 2:0 - резултат, при който дойде почивката.

Снимка 407290

Втората част започна с претенции за дузпа от страна на играчите на Юнайтед, но те не бяха уважени, тъй като съдията прецени, че Сесар Аспиликуета не е играл с ръка умишлено.

Малко след това Неманя Матич се размина с втори жълт картон за нарушение срещу Н'Голо Канте, а от щаба на Челси изразиха силно негодуванието си.

Снимка 407294

До края на мача домакините не намериха идеи и начини, по които да застрашат Серхио Ромеро и така Юнайтед закономерно триумфира.

Дали пък след тази среща Маурицио Сари, който все повече е спряган за уволнение, няма да се раздели с поста си в Челси? Предстои да разберем в следващите дни, защо не и часове.

"Червените дяволи" пък отговориха на въпросителната как ще реагират след загубата от ПСЖ в Шампионска лига...