Обикновено халфовете имат по - малко попадения отколкото нападателите, тъй като тяхната роля е предимно в изгаждането на атаките. Човекът, който показва, че и това правило си има изключение, кралят на единадесеметровите удари, легендата на Челси, за него могат да се изкажат само и единствено суперлативи.

Aнглийският национал няма как да бъде забравен от любителите на невероятната игра в момента е в една меко казано абсурдна ситуация. Човекът, без който клубът на Роман Абрамович има много малък процент спечелени мачове, единственият играч, вкарал поне десет гола в десет поредни сезона на елитната Английска Висша лига все още очаква някой от щаба на лондончани да реши да му предложи удължаване на договора, било то и с един сезон.

Франк Лампард със сигурност би бил благодарен за всеки миг в отбора, за който е дал младините си. Отбора, с който е спечелил трофеите от ФА Къп и Висшата лига до Шампионската лига. Хладонкръвният изпълнител на дузпи, който никога не се страхува да застане на метри зад бялата точка, играчът, който е втори топреализатор на Челси. Мнозина търсят някаква грешка и то във фатален мач, не в групова фаза, но такава е невъзможно да бъде открита.

Той, разбира се, е изтървал няколко дузпи, най - големите понякога пропускат, но никоя от тях не е била толкова фатална и драматична Не е ли неуважително такава легенда да бъде оставена да напусне отбора просто ей така, дори и да не е вече в двадесетте си? Политиката да се привличат предимно млади играчи е успешно доказала се и изпитана в много клубни и национални отбори, дори и този на нашата България, но нали ако ги няма хората като Лампард, Тери и Коул неопитните и тепърва навлизащите в големия футбол играчи няма да имат от кого да се учат? Няма да има кой да им разкаже за тръпката преди финал, за чувството да си на секунди от спечелването на най - скъпоценните трофеи, за несправедливоста, за късмета и спортното щастие, за неволните съдийски грешки, за освиркванията при сямана и фаулуиране от страна на противниковата агитка? Нима младите и абсолютно неопитни състави са готови да спечелят най - големите битки? Не винаги само талант и успех са достатъчни. Отборните умения се придобиват с много, много практика.

Безкрайни часове тренировка, тичане до залез слънце, умора, пот, но всичко това си струва и бива възнаградено. Английският хаф е  минал през всичко това, за да бъде пренебрегнат, когато е напрактика във формата на живота си. Винаги ще помним дузпите му, а в ушите ни ще кънти коментаторската реплика: „Безапелационно изпълнение на Франк Лампард, той почти щеше да скъса мрежата", след като фуболистът от Челси вкара третия единадесетметров удар във вратата на стража на баварците Мануел Нойер в една изключително драматична футбола нощ, изпълнена с много радост за лондончани и ужасни чувства за мюнхенци.

Дори на 33 години, той все още биеше умопомрачителни дузпи, наказвайки сурово достойните противници, а жаждата за победа у него не бе стихнала. Какво се промени оттогава? В коя своя стъпка Франк Лампард сбърка?