Роберто ди Матео започна с победа начело на Челси. Италианецът изведе тима си до успех с 2:0 като гост на Бирмингам в преиграване на осминафинала от ФА Къп.

Ди Матео, който само допреди няколко дни бе помощник на Андре Вилаш-Боаш  не направи кой знае какви промени в състава. Като титуляр излезе Фернандо Торс, който отново не успя да вкара, но пък бе полезен за отбора си в предни позиции.

Лондончани не направиха кой знае какъв мач, особено преди почивката, когато скуката основно властваше на терена. Добро положение се откри пред Торес в самия край, но испанецът стреля много лошо.

Все пак логичното се случи в 55-ата минута и Челси поведе. Защитата на Бирмингам не успя да избие добре една топка, тя попадна у Мата, който не сбърка - 1:0.

Всичко на практика приключи в 61-ата мин, когато със зверски шут извън пеналта Мейрелеш удвои резултата и отказа домакините ит всякаква по-нататъшна съпротива.

В 69-ата Торес спечели дузпа за „сините", Зад топката застана Мата, но ударът на испанеца бе спасен от вратаря Дойл. Това обаче не се оказа фатално и лондончани отидоха на четвъртфиналите. Там те ще срещнат Лестър, като двубоят е на „Стамфорд Бридж".

БИРМИНГАМ - ЧЕЛСИ 0:2
0:1 Maта (54')
0:2 Мейрелеш (60')

БИРМИНГАМ: Дойл, Ибанес, Н'Дау (72 - Кинг), Спектър, Дейвис, Гомис, Елиът, Мъч, Жигич, Руни (60 - Кинг), Редмънд

ЧЕЛСИ: Чех, Кейхил, Иванович, Луис, Бертран, Микел, Мейрелеш, Рамиреш (76 - Лампард), Торес, Калу (59 - Стъридж), Мата (89 - Есиен)