Уест Бромич отстъпи пред Челси в мача между двата тима от 12-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Дъ Хоутърнс" завърши при резултат 0:4, който беше напълно показателен за случилото се в срещата.

Попаденията за победителите реализираха Мората, Алонсо и Еден Азар, разписал се на два пъти.

Уест Бромич се опита да прекъсне черната си серия от 11 мача без победи във всички турнири при домакинството си, но така и не съумя да го постигне.

"Дроздовете" са с вече четири поредни загуби във Висшата лига, а за последно спечелиха мач в първенството на 19 август, когато се наложиха с 1:0 като гост над Бърнли.

В миналия кръг шампионите се върнаха на правилния път, след като излъгаха с 1:0 Манчестър Юнайтед в голямото дерби, играно на "Стамфорд Бридж". Днес те затвърдиха оставеното положително впечатление.

Снимка 324311

Мората откри головата сметка на тима си след 17 минути игра, а само 6 по-късно резултатът вече бе 2:0 в полза на "сините" като точен бе Еден Азар.

Още преди почивката "класиката" вече бе оформена. Това се случи след попадение на Маркос Алонсо в 38-ата минута на двубоя.

Снимка 324309

Най-добрият на терена днес - Азар окончателно унищожи домакините след 62 минути игра, разписвайки се за крайното 0:4.

Така Челси застана временно на втората позиция в класирането, като разполага с актив от 25 точки.

Това бе мач №50 на Антонио Конте в тима, като в тях той е спечелил внушителните 115 точки - повече от всички останали специалисти на Острова.