Челси спечели домакинството си на Лутън Таун в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп.

Лондончани се наложиха с 3:1, с хеттрик на Тами Ейбрахам. Почетният гол за съперника бе отбелязан от Джордан Кларк.

Снимка 515332

Източник: Twitter

Първите 3 попадения паднаха в началните 30 минути от сблъсъка.

Ейбрахам откри резултата след 11 минути игра, когато даде ранно предимство на тима си.

Само 6 минути по-късно отново той вкара за 2:0, предвещавайки крайния победител в мача, който и без това бе по-скоро известен.

След половин час Кларк върна теоретичните шансове на гостите за нещо повече в мача, след не особено добра намеса на Кепа Арисабалага, но до почивката, а и след нея, единствената задача за играчите на Лутън бе да се опитват да опазят вратата си.

Със сериозни пропуски се отличиха Хъдсън-Одой и Ейбрахам, който се опитваше да "обере" всички подавания в атака и да стреля от всевъзможни позиции.

Все пак нападателят успя да оформи своя хеттрик, като 16 минути преди изтичането на редовното време вкара за 3:1.

Той бе оставен сам срещу опразнената пред себе си врата с чудесно подаване на Хъдсън-Одой и този път нямаше как да пропусне.

В края на мача Вернер не успя да вкара от бялата точка, като вратарят Слуга спаси удара му.

Така геройствата за Лутън в това издание на надпреварата приключват, а Челси продължава към 1/8-финалите.