Челси завърши сезона с домакинска победа с 2:1 срещу Борнемут на "Стамфорд Бридж". По този начин "сините" си гарантираха шестото място във Висшата лига и участие в европейските клубни турнири.

В зависимост от развоя на финала за ФА Къп ще стане ясно дали играчите на Маурисио Почетино ще участват в Лига Европа или Лигата на конференциите.

Манчестър Сити пренаписа историята! "Гражданите" сложиха шампионската корона за четвърти пореден път!

Отборът на Пеп Гуардиола подпечата титлата си след успех срещу Уест Хем с 3:1

При успех на Манчестър Сити - Челси ще бъде в Лига Европа, а при триумф на Манчестър Юнайтед - лондончани ще са в Лигата на конференциите.

От своя страна "червените дяволи" се наложиха с 2:0 като гост на Брайтън с попадения на Диого Далот и Расмус Хойлунд. Двете попадения паднаха през второто полувреме на срещата на "Амекс стейдиъм".

В Шампионската лига след дълго прекъсване ще играе и Астън Вила, който остана четвърти с 68 точки. Хората на Унай Емери завършиха кампанията с поражение с 0:5 при гостуването си на Кристъл Палас.

В европейските клубни турнири ще играе и Тотнъм, тъй като завърши пети.

От Висшата лига изпадат Лутън, Бърнли и Шефилд Юнайтед, които стигнаха до промоция в елита в предишната кампания.

Арсенал победи Евертън с 2:1 в мач от Висшата лига