Уулвърхемптън по-скоро очаквано загуби от Челси, в среща от 5-тия кръг на ФА Къп.

Битката на стадион "Молиню" завърши с победа с 2:0 за гостуващия състав.

Точни в полза на "сините" бяха Педро и Коща.

И двамата се разписаха през вторите 45 минути от играта, след нулево първо полувреме в мача.

Педро откри в 65-ата минута, а точка на спора сложи Диего Коща, вкарал поредния си гол за сезона минута преди последния съдийски сигнал.

Снимка 274571

Тимът на Антонио Конте има само една загуба от октомври насам, като стигна до тази фаза на турнира след победи на Питърборо и Брентфорд.

Уулвс се насладиха на добър старт на годината, включително победа над Ливърпул и то на "Анфийлд", но момчетата на Пол Ламбърт загубиха и трите си мача през февруари.

Последният мач между Уулвс и Челси във ФА Къп, преди днешния, бе в 6-тия кръг през сезон 1993/1994, когато "сините" спечелиха с гол на Гевин Пийков.

Снимка 275783

"Сините" пък разбиха опонента си с 6:0 в мач от Купата на Лигата през септември 2012. Гари Кейхил вкара първото попадение, а Виктор Моузес последното.

Последният отбор, който отстрани Челси и Ливърпул в един сезон във ФА Къп бе Барнзли през сезон 2007/2008. Уулвърхемптън не съумя да повтори този подвиг.