Челси сложи край на серията с от загуби и победи Уест Хям с 3:0 в последния мач в Англия преди коледните празници. Срещата беше относително равностойна през дълги периоди, но в края по-стойностният отбор взе своето.

В началото попадение на гостите беше отменено заради засада. "Чуковете" изпълниха заучено положение, но "синята" защита постави капана на засадата.

В 10-ат минута Мейсън Маунт центрира от корнер отдясно. Тиаго Силва беше оставен сам след серия от заслони и разстреля Фабиански с удар с глава за 1:0.

След 20-ата минута натискът на Челси отслабна и постепенно играчите на Уест Хям взеха инициативата.

Тимо Вернер направи страхотен пропуск при бърза контра на "сините", когато сам срещу Фабиански не можа да го преодолее.

За малшанс рожденикът Бен Чилуел получи контузия в първите минути и трябваше да бъде сменен.

Въпреки добрите атаки на "чуковете" резултатът на почивката остана 1:0.

Снимка 510810

През второто полувреме Уест Хям продължи да търси изравняването. Домакините от Челси избухваха с бързи атаки и настойчивостта им бе възнаградена в края на срещата.

В 78-ата минута Тами Ейбрахам отклони топката пред Фабиански и вкара за 2:0. Мейсън Маунт проби в центъра и подаде наляво на Тимо Вернер, който направи нещо между шут и пас. Ейбрахам беше на точното място и реализира.

При следващата атака Ейбрахам вкара още едно попадение. Този път Пулишич проби през центъра и подаде наляво на Маунт, който центрира прецизно. Пулишич и Фабиански се сблъскаха и Ейбрахам под малък ъгъл направи резултата класически.

В 88-ата минута Тимо Вернер щеше да счупи горната греда след удар от малък ъгъл. Извеждащият пас при бързата атака беше на Канте.

След победата Челси се изкачи на пето място с 25 точки, изпреварвайки Тотнъм по голова разлика. Лидерът Ливърпул е с 31 точки, следван от Лестър с 27 точки и Манчестър Юнайтед с 26 точки, но с мач по-малко.

Уест Хям остана на десета позиция с 21 точки, зад Астън Вила и пред Уулвърхямптън.