Отборът на Челси спечели с категоричен резултат домакинството си на Портсмут от третия кръг в турнира за Купата на Англия.

„Сините” надиграха противника си с 4:0 след попадения на Мата, Рамиреш и Лампард, макар на почивката резултатът да бе 0:0.

Малко изненадващо първата по-сериозна опасност бе на сметката на гостите от Портсмут. Дейв Китсън се измъкна от опеката на Давид Луис, но не успя да стреля по най-добрия начин за радост на Андре Вилаш-Боаш и щаба му.

В 11-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Фернандо Торес, но реферът не посочи бялата точка. Две минути по-късно испанецът можеше да се разпише след удар с глава, но вратарят на Портсмут спаси.

В средата на първата част двата тима си размениха по едно положение, като първо Хуан Мата стреля неточно, въпреки добрия си пробив, а малко след това Норис също избра да играе сам и сгреши.

В самия край на полувремето „сините” отново пропуснаха да излязат напред в резултата след чудесна атака, преминала през Лампард, Малуда и Мата.

Три минути след подновяването на играта, Челси все пак успя да поведе. Малуда асистира на Мата, който от близко разстояние не сгреши за 1:0.

В 53-ата минута гостите бяха най-близо до попадението, но такова отново не падна. Три последователни изстрела в рамките на няколко секунди бяха блокирани на два пъти от Петър Чех, а Джон Тери дори изби топката от голлинията.

Въпреки няколкото опита на Помпи да се върне в двубоя, домакините от Челси успяха да наложат своето темпо, а в самия край на двубоя напълно разнищиха своя противник.

В 85-ата минута Рамиреш вкара за 2:0, а само две минути по-късно отново той направи резултата класически с трети гол на сметката на „сините”.

В третата минута от даденото продължение, Франк Лампард пък оформи крайното 4:0.