Отборът на Челси записа много важна разгромна победа над Бърнли като. "Сините" се наложиха над своя съперник с 4:0 в днешния мач от 10-ия кръг във Висшата лига.

Резултатът бе открит от лондончани в 22-ата минута, когато Баркли изведе Мората на чудесна стрелкова позиция, а той с едно докосване изпрати топката в мрежата за 1:0. В 57-ата минута, именно Баркли удвои аванс на "сините", след като оплете кълбото с много прецизен изстрел от около 25 метра.

Снимка 386143

Източник: Twitter

Головото шоу за Челси продължи и в шест минути по-късно, когато Вилиан също записа името си сред голмайсторите. Крайното 4:0 бе оформено от Лофтъс-Чийк, който се разписа с удар отблизо.

След тази победа, Челси излезе на второто място в класирането във Висшата лига, като е само на две точки зад лидера Ливърпул. Бърнли пък е 15-ти с осем.

Кристъл Палас и Арсенал завършиха наравно 2:2

Две дузпи спряха Арсенал срещу Кристъл Палас, "орлите" прекъснаха победната серия на "топчиите"

2:2 на "Селхъртс Парк"